najczęstsze pytania

Dlaczego warto wybrać indywidualny spacer z naszym przewodnikiem?

Nasi przewodnicy nie tylko poprowadzą Was do tych bardziej i mniej znanych miejsc na wybranej trasie, ale też opowiedzą o nich w taki sposób, który zapamiętacie. Nie trzeba będzie co chwila zerkać na mapę, czy do papierowego przewodnika, by znaleźć jakieś miejsce. Te kilka godzin przebiegnie w miłej atmosferze, z humorem, wszystko będzie okraszone opowieściami z różnych okresów historii i ciekawostkami tak, że po zakończeniu spaceru okaże się, że już troszkę poznaliście Warszawę.

Gdzie spotkamy się z przewodnikiem?

Z reguły mamy ustalone miejsca początku naszych spacerów. Są to łatwe do odnalezienia charakterystyczne punkty w Warszawie, do których powiemy jak dotrzeć z miejsca Waszego zamieszkania. Jesteśmy gotowi spotkać się także tam, gdzie będzie Wam najwygodniej, prosimy tylko o powiadomienie nas wcześniej.

Czy trasa spaceru jest sztywnie ustalona?

Staramy się być zawsze elastyczni. Jeżeli jakiś okres historii, czy miejsce wyda się bardziej interesujące, możemy opowiadać o nim dłużej bądź poprowadzić spacer nieco inną trasą. Możemy też łączyć trasy i w razie konieczności podjechać samochodem lub komunikacją publiczną.

Czy przewodnicy pomogą również w trakcie dalszej części naszego pobytu?

Oczywiście. Naszym celem jest, aby pobyt w Warszawie zostawił same najlepsze wspomnienia. Nasi przewodnicy zostawiają zawsze wizytówki z numerem telefonu i w razie jakiegokolwiek problemu powstałego po zakończeniu wycieczki, możecie się z nami kontaktować. Możemy pomóc również w zapewnieniu noclegu, doradzić gdzie zjeść, jaką wystawę obejrzeć, czy do jakiego klubu wybrać się nocą. Pytania o Warszawę możecie zadawać niezależnie od tego czy skorzystacie z naszych usług.

Czy nie będzie problemem kontakt w języku obcym?

W naszej grupie są osoby, które są zawodowymi tłumaczami, jak również absolwentami filologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykorzystują znajomość swojego języka również jako przewodnicy. Są to osoby kontaktowe, przywykłe do pracy z obcokrajowcami i jednocześnie prawdziwi pasjonaci Warszawy.

Dlaczego warto jak najwcześniej zarezerwować termin wycieczki?

Nie zawsze jesteśmy w stanie błyskawicznie dopasować się do proponowanego terminu. Również nasi obcojęzyczni przewodnicy mogą już być „zajęci”. Im wcześniej dokonacie rezerwacji terminu, tym łatwiej będzie nam spełnić Wasze wymagania.